EPISKOPAT POLSKI w Pratulinie

W ostatni piątek 08 czerwca 2018r. w ramach konferencji Episkopatu Polski, która odbywała się w Janowie Podlaskim biskupi kościoła rzymsko – katolickiego odwiedzili sanktuarium błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Kilka minut po 16.00 przed kościołem Martyrium zgromadzili się Biskupi kościoła w Polsce. Po powitaniu przez Kustosza Sanktuarium obejrzeli film fabularyzowany mówiący o wydarzeniach z 24 stycznia 1874r.
poniżej prezentujemy fotorelację z tego miejsca.

ngg_shortcode_0_placeholder

Z Kościoła Martyrium Biskupi przeszli do Sanktuarium, by pokłonić się błogosławionym Unitom z Pratulina. W drodze zatrzymali się i odmówili modlitwę przy pomniku Konrada Greczuka, a wchodząc do świątyni wysłuchali świadectwa, które przedstawił Kustosz Sanktuarium. Następnie zawierzając Ojczyznę, Kościół w Polsce i diecezję siedlecką przeżywającą jubileusz 200 lecia istnienia wspólnie odmówili modlitwę przez przyczynę Męczenników oraz indywidualnie oddali cześć czcigodnym relikwiom Wincentego Lewoniuka i jego współbraci Męczenników Podlaskich.

ngg_shortcode_1_placeholder

Ostatnim momentem w spotkaniu z Episkopatem Polski w Pratulinie było odwiedzenie powstającego przy sanktuarium Domu Pielgrzyma, gdzie biskupi na prośbę Kustosza udzielili pasterskiego błogosławieństwa.

ngg_shortcode_2_placeholder