IX niedziela zwykła /03.06.2018/

 1. Zaangażowanym i uczestniczącym w Pielgrzymce Kobiet i Procesji Bożego Ciała oraz poszczególnym wioskom za iście królewskie przyjęcie pielgrzymów z Kostomłot z serca składamy staropolskie Bóg zapłać.
 2. Wychodząc z kościoła do puszek zbierane są datki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. We czwartek rozpoczynamy centralne uroczystości jubileuszowe diecezji siedleckiej. O godz. 17.00 w Kolegiacie Janowskiej wyjątkowa uroczystość podniesienia kościoła do rangi Bazyliki przy udziale Episkopatu Polski. Zapraszamy w imieniu dziekana i Kustosza Bazyliki do licznego udziału w tej podniosłej chwili dla naszego dekanatu.
 4. W piątek o godz. 17.00 w naszym sanktuarium modlić się będzie Episkopat Polski. Zapraszamy.
 5. Z racji centralnych uroczystości w Janowie Podlaskim w czwartek, piątek i sobotę Eucharystia odprawiana będzie rano o godz. 8.00. Osoby, które zamówiły Mszę święte w tych dniach proszone są o zgłoszenie sie do zakrystii.
 6. 6.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę zaś wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.00
 7. Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej. Wszyscy w dekanacie bierzemy udział we Mszy dziękczynnej w Bazylice Janowskiej o godz. 15.00 pod przewodnictwem Biskupa Piotra Sawczuka. Licznie wybierzmy się do Janowa, by dziękować za dar naszej wiary. Jest możliwość zorganizowania transportu /zapisy w zakrystii/
 8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie 15 min przed Eucharystią.
 9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  Jacek Łukaszuk kawaler z naszej parafii i Agnieszka Zawadewicz panna z par. św. Michała Archanioła w Warszawie                                                                               Przemysław – Piotr Kopciuszuk kawaler z Krzyczewa par. Podwyższenia Krzyża świętego w Neplach i Dorota Chomiuk panna z Pratulina
 10. Polecamy prasę katolicką, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.
 11. Orędownictwu naszych Unitów zawierzamy czas jubileuszowych uroczystości oraz solenizantów i jubilatów i prosimy dla nich o łaski.
 12. Miłosierdzie Boże niech rozleje swoją łaskę nad zmarłymi bliskimi naszemu sercu. Pamiętając o nich wspierajmy ich modlitwą.