Liturgiczne wspomnienie Męczenników z Pratulina

Liturgiczne wspomnienie Męczeństwa Wincentego Lewoniuka i XII Towarzyszy zgromadziło w sanktuarium diecezjalnym w Pratulinie wielu świadków Męczeńskiego Podlasia. 
        W uroczystościach wzięli udział księża Biskupi naszej diecezji – Kazimierz i Piotr oraz Bp. Jozafat Ołeh Howera, który wraz z delegatami diecezji przybył z Łucka na Ukrainie, kapłani naszej diecezji, seminarium duchowne i przedstawiciel Stowarzyszenia Martyrium. Byli obecni samorządowcy naszego regionu i naszej gminy oraz przedstawiciele wspólnot parafialnych naszej diecezji.
        Spotkanie rozpoczęła modlitwa i błogosławieństwo ikony przedstawiającej wielkiego człowieka Unii – Biskupa Jozafata Kuncewicza, którego życiorys przybliżyła Pani Maria Nitychoruk.
Zostały także pobłogosławione 3 nowe ornaty i 2 dalmatyki, które są darem Profesorów WSD Siedlce, samorządu Gminy Rokitno i bezimiennego darczyńcy, a które wykonał Pan Marek Lempaszek z Białej Podlaskiej. Proszę Ks. Biskupa o pobłogosławienie przyniesionych szat liturgicznych i przewodniczenie w nich dzisiejszej liturgii.
Najcenniejszym darem dla obecnych w Pratulinie była Eucharystia, która pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza stała się świadectwem wiary podlaskiego ludu .
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez Pana Leszka Kołodziejczyka, któremu dziękujemy za foto relacje.

ngg_shortcode_0_placeholder