Liturgiczne Wspomnienie Męczeństwa /23.01.2017/

23 stycznia zgromadzeni w Pratulińskim Sanktuarium oczekiwanie na uroczyste uwielbienie Boga za dar świętych męczenników rozpoczęli od śpiewu Przed unitami, by o godz. 11.15 zatopić się w historię i cały kontekst wydarzeń poprzedzających dzień 24 stycznia 1874r. Z wielkim zainteresowaniem zgromadzeni wysłuchali tego co mówiła do nic Pani Maria Nitychoruk. Kwadrans przed godziną 12.00 Kustosz witając przybyłych pielgrzymów zachęcił do wspólnej modlitwy i powierzenia męczennikom wszystkich przybyłych pielgrzymów i polecane intencje w nowennie. Koronka przez przyczynę Męczenników Podlaskich wprowadziła nas w rzeczywistość Eucharystyczną, której przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej Biskup Kazimierz Gurda w asyście Biskupa Piotra oraz 56 kapłanów.
Na zakończenie uroczystości Kustosz Sanktuarium podziękował wszystkim za przybycie i przygotowanie w nowennie i nakreślił krótki program, który w duchu unitów podlaskich będzie realizowany w bieżącym roku zachęcając przy tym do przybywania do sanktuarium. Po błogosławieństwie odbyły się modlitwy do Męczenników oraz ucałowanie relikwii.
Kończąca się nowenna i uroczystości ku czci męczenników podlaskich to okazja do wyrażenia wdzięczności. – A jest za co i jest komu.
Dziękujemy Biskupowi Kazimierzowi i Piotrowi za wszystkich kapłanów przygotowujących nas w nowennie i obecnych na uroczystościach.
Słowo Bóg zapłać płynie do WSD im. Jana Pawła II diecezji siedleckiej.
Przedstawicielom władzy państwowej, samorządowej i lokalnej za przychylność i wyrozumiałość Bóg zapłać.
Pielgrzymom, Czcicielom,  słuchaczom niech Bóg wynagrodzi.
Z wielką radością zwracamy się z podziękowaniem do mediów katolickich: Katolickiego Radia Podlasie, portalu podlasie24.pl i Telewizji Trwam, za umożliwienie bliskości wśród tych, którzy do sanktuarium przybyć nie mogli.
Słowa uznania kierujemy do Parafian z Pratulina: do ks. Pawła i mieszkańców poszczególnych wiosek: Woroblina, Cieleśnicy, Derła i Kolonii, Zaczopek i Kolonii, Łęg i Bohukał oraz Pratulina.
Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zostali wymienieni i nie chcieli być ujawnieni niech Męczennicy wyproszą łaski, które przemadlane były w nowennie.
Zdjęcia wykonała życzliwa Natalia… / której bardzo serdecznie w imieniu wszystkich internautów dziękuję.
ngg_shortcode_0_placeholder