Niedziela Trójcy Świętej /27.05.2018/

 1. Dziękujemy za nabożeństwa majowe przy kapliczkach i za wspólną modlitwę w kościele oraz za zaangażowanie i udział w Pratulińskiej Szkole Wiary. Bóg zapłać.
 2. Dziś III diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty w kościółku Martyrium
 3. We wtorek w sanktuarium od godz. 9.30 przeżywać będziemy diecezjalny dzień wolontariatu. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00
 4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o 8.00 oraz 12.00 w kościele z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o zatroszczenie się o wystrój stacji Bożego Ciała i liczny udział w procesji oraz jej przygotowanie. Po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 5. W piątek od godz. 9.00 wybieramy się z wizytą do chorych. Zapisy w zakrystii.
 6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie, adoracja i procesja eucharystyczna o godz. 11.45. Prosimy o organizację.
 7. W sobotę 02 czerwca przybędzie do nas w godzinach południowych międzynarodowa pielgrzymka z Kostomłot do Pratulina. Proszę byśmy tak jak w ubiegłym roku przyjęli ich poczęstunkiem po liturgii. Zwracam się zatem do poszczególnych wiosek, by każda przygotowała jedno danie, którym ugości przybywających pielgrzymów. Już dziś z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.
 8. W sobotę również będziemy przeżywali w naszej parafii święto strażaków. Zapraszamy na wykład o historii naszego terenu i Eucharystię o godz. 13.30.
 9. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec – czas czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe odprawiane w świątyni parafialnej codziennie 15min przed Eucharystią.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystości jubileuszowe w Kostomłotach o godz. 12.00. Ks. Zbigniew zaprasza do udziału.
 11. Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej.
 12. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i sobotnie o godz. 17.45 w kościele i 16.00 w kaplicy.
 13. Wsparcie materialne dla parafii ofiarowali mieszkańcy Zaczopek, Kolonii Zaczopki, Kol. Derło  i indywidualnie z Łęg, Białej Podlaskiej, Cieleśnicy, Derła i Terespola. Dziękujemy.
 14. Katolickie Echo oraz Niedziela wyłożone na stoliku – polecamy.
 15. Pamiętajmy czas, który przed nami oraz wszystkich solenizantów i jubilatów zawierzając błogosławionym Unitom nasze prośby.
 16. Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin wypraszając im szczęście wieczne.