Uroczystość Chrystusa Króla – /26.11.2017/

 1.  Za owocne spotkanie radzie parafialnej oraz zaangażowanie w PSW Parafialnemu oddziałowi KRP i Rycerzom Niepokalanej- Bóg zapłać.
 2.  Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla – można uzyskać odpust, a po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 3.  W środę po Eucharystii o 16.00 w imieniu oddziału parafialnego KPKRP zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby tego wieczoru wspólnie pośpiewać, po gawędzić i miło spędzić czas – spotkanie w sali pod plebanią.
 4.  W piątek od 8.30 udamy się z wizytą do chorych tradycyjną trasą.
 5.  W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca nabożeństwa o godz. 16.00 w kościele i 15.00 w kaplicy.
 6.  Za tydzień pobłogosławimy chleb na stół wigilijny – tradycyjne zwany opłatkiem. Za pośrednictwem Państwa Radnych zostanie on przekazany każdej rodzinie naszej parafii. Ofiary przy tej okazji składane zgodnie z ustaleniami rady przekazujemy na dar jubileuszowy naszej parafii.
 7.  Za tydzień rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny i pierwsza Roratka o godzinie 8.00 poprzedzona o godz. 7.40 godzinkami. Kolejne spotkania roratnie codziennie rano o 7.00. Zapraszamy.
 8.  Za tydzień również rozpoczynamy Warsztaty Adwentowe – o godz. 15.00 w sali pod plebanią. Skorzystajmy z zaproszenia.
 9.  Działania parafialne wsparli składkowo: mieszkańcy Pratulina, Bohukał, Zaczopek, z Cieleśnicy  i z Derła. Na renowację kielicha i pateny ofiarę złożył oddział parafialny Koła Przyjaciół KRP, oraz Pani Lewczuk z Białej Podlaskiej na kostkę. Wdzięczność darczyńcom wyrażamy w modlitwie oraz staropolskim Bóg zapłać.
 10.  Sprawy gospodarcze:
 11.  Na stoliku przy wyjściu: Echo Katolickie i Tygodnik Niedziela – polecamy, prenumeratorów Rycerza Niepokalanej zapraszamy po grudniowy numer do zakrystii.
 12. Za naszą Parafię, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz za wszystkich którzy się polecili naszej pamięci i modlitwie.
 13.  Wspomnijmy zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i potrzebujących miłosierdzia Bożego.