XXIX niedziela zwykła /22.10.2017/

1. W imieniu Caritas dziękujemy darczyńcom za płody ziemi oraz w imieniu służby zdrowia wszystkim, którzy w środę pamiętali w modlitwach o ich służbie.
2. Dziś w kościele rozpoczynamy tydzień misyjny. Datki z tacy przeznaczamy na misje, a przez westchnienie w modlitwach wspierajmy działania misjonarzy.
3. Jutro Pratulińska Szkoła Wiary. Poprowadzi ją Ks. Zbigniew Komoszka z Białej Podlaskiej. Tradycyjnie o godz. 18.30 różaniec, który prowadzi Koło Przyjaciół KRP odział w Pratulinie, o 19.00 Eucharystia i po niej modlitwy wstawiennicze. Zapraszamy i prosimy, by zgłosiły się osoby chętne do czytań.
4 W najbliższą sobotę uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów diecezji siedleckiej.
5. Informujemy, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Msze św. w zwykłe dni o godz. 16.00
6. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
7. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej pamięci o zmarłych. Przed uroczystościami listopadowymi prosimy Państwa Sołtysów o zorganizowanie sprzątania terenu przy kościele – /podstawienie przyczepy i grabienie liści w wyznaczonych sektorach – mapka w gablocie/. Parafian gorąco prosimy o organizację i solidarność w tych działaniach. Jest to nasze wspólne dobro i świadectwo – a nie tylko księdza i kilku osób. / informujemy, że Bohukały sprzątają w sobotę od godz. 9.00/
8. Jeśli ktoś ma życzenie wesprzeć wspólnotową modlitwą kościoła swoich zmarłych to informujemy, że karty wypominkowe zostały wyłożone na ołtarzach bocznych. /pamiętajmy, że wypisując zmarłych podajemy adres, a wypominek przekazujemy księdzu/.
9. Prasa katolicka – wyłożona przy wyjściu ze świątyni. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne i rolnicze.
10. Słowa życzeń kierujemy przez ręce Tadeuszów i Szymonów wszystkim świętującym swoje imieniny i jubileusze. Życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi i orędowników Podlaskiej Ziemi.
11. Miłosierdzia potrzebują zmarli, których ogarniamy pamięcią i wspieramy modlitwą.