XXVI niedziela zwykła /30.09.2018./

1. Za wspólne spotkanie w PSW Bóg zapłać wszystkim uczestnikom.
2. Przeżywamy niedzielę seminaryjną. Po mszy świętej przed kościołem Ks. Diakon będzie rozprowadzał kalendarze na przyszły rok jako forma cegiełki na naszą uczelnię. Seminarium zwraca się także do diecezjan z prośbą o płody rolne /ziemniaki, warzywa, owoce/ Jeśli ktoś chciałby w tej formie wesprzeć naszą uczelnię – można dostarczyć te produkty na plebanię do garażu, a my po zebraniu większej ilości przekażemy do Seminarium.
3. Dziś po sumie spotkanie rodziców i dzieci przed I komunią świętą.
4. Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – czas poświęcony MB Różańcowej. Nabożeństwo każdego dnia prowadzi w kościele o 17.30 poszczególne KŻR /poniedziałek Pratulin, wtorek Łęgi, środa Bohukały, czwartek Zaczopki, piątek Derło, sobota – Cieleśnica – niedziela – Woroblin./ Zachęcamy do codziennej modlitwy w rodzinach a KŻR o organizację
5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i Godzina Święta od 17.00, pierwszy piątek i sobota wraz z nabożeństwem wynagrodzenia o 16.00 w kaplicy i 17.30 w kościele.
6. Wizyta u chorych, którzy dziś zgłaszamy w zakrystii – w piątek od 9.00
7. W przyszłą niedzielę z racji uroczystości diecezjalnych parafialna msza tylko o godz. 8.00 w kościele i kaplicy. Msza pod przewodnictwem Biskupa o godz. 12.30 na ołtarzu polowym.
8. Biskup Siedlecki kieruje do nas zaproszenie i prośbę do włączenia się w przygotowanie i przeżycie VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn, która w najbliższą niedzielę 7 października rozpocznie się o godz. 10.00. Ze swej strony my prosimy o pomoc organizacyjną: Strażaków – w zabezpieczeniu porządku na drodze, kobiet – o ciasta i dostarczenie ich na plebanię oraz tradycyjnie liczymy na Koło Przyjaciół KRP przy obsłudze posiłku. O gotowości podjęcia pomocy prosimy poinformować księży naszej parafii.
9. Wójt Gminy Rokitno zaprasza na spotkanie związane z programem ministralnym pt: Czyste powietrze – eco dopłaty. Odbędzie się ono 2 października o godz. 18.00 w GIK-u w Rokitnie – szczegóły w gablocie.
10. Echo Katolickie i Niedziela wyłożone są na stoliku. Polecamy.
11. Ks. Diakona prosimy o przekazanie wszystkim alumnom i moderatorom seminarium pozdrowień z Pratulina oraz zapewnienia o modlitwie – a na ręce wszystkich solenizantów oraz jubilatów nowego tygodnia składamy moc życzeń wspieranych orędownictwem u naszych błogosławionych.
12. Prośmy także o miłosierdzie dla wszystkich naszych zmarłych…