XXXI niedziela zwykła /05.11.2017/

1. Dziękujemy za wspólny czas refleksji nad świętością i przemijaniem oraz za liczne uczestnictwo w modlitwach na cmentarzu. Bóg zapłać
2. Pragniemy podziękować Panu Tomaszowi i Andrzejowi z Bohukał oraz Adamowi i Sławomirowi z Pratulina za wykonane prace porządkowe przy cmentarzu.
3. Do środy włącznie można jeszcze uzyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami, a w kościele o 16.00 i kaplicy od 15.00 włączyć się do wspólnotowej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin /wyczytywanie wypominek według porządku wywieszonego w gablotce/.
4. W sobotę święto niepodległości. Obchody gminne w Rokitnie o godz. 10.00 i 12.00 w Pratulinie, a msze w naszej świątyni o 8.00 – 10.15 kaplica i 12.00 w intencji Ojczyzny.
5. Z racji święta narodowego również gorąco prosimy o świadectwo przynależności do naszego narodu przez udekorowanie swojej posesji flagą państwową.
6. Również informujemy, że z racji święta niepodległości spotkania ministrantów i scholii dziecięcej nie będzie.
7. Z racji II niedzieli za tydzień nasze cykliczne spotkania z dziećmi o 12.00 i katecheza dzieci pierwszokomunijnych po sumie
8. Na rzecz prac parafialnych wpłynęły ofiary: bezimiennie z Łęg 50 zł, 100zł i 100zł, z Woroblina 100zł., Państwo Sawiccy 100 zł. i Państwo Wilczyńscy 100zł – Bóg zapłać.
9. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po każdej Mszy świętej będziemy mogli złożyć na ten cel dobrowolne ofiary.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Echo Katolickie i Niedziela wyłożone są na stoliku.
11. Na ręce wszystkich Sławomirów i Marcinów solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy stałości w wierze i obfitości łaski przez orędownictwo naszych błogosławionych.
12. Pamiętając o zmarłych prośmy o miłosierdzie dla wszystkich spoczywających na parafialnym cmentarzu oraz polecanych w modlitwie kościoła.…