EMMANUEL – BÓG Z NAMI –

Wiele małych ludzi
w wielu małych miejscowościach
którzy czynią wiele małych rzeczy
może przemieniać oblicze świata.

Rzeczywistość tę ukazuje nam wyjątkowa noc i czas Bożego Narodzenia. Mały człowiek – tak nieznaczący człowiek – a tak wiele i znacząco zmienił i zmienia w świecie. Dzieje się tak dlatego, że ludzie WIERZĄ.
Wiarę tę dostrzegamy w naszym małym – a zarazem wielkim Sanktuarium Błogosławionych Obrońców Wiary i Jedności Kościoła – Wincentego Lewoniuka i Jego Współbraci Męczenników Podlaskich.

Za świadectwo Emmanuela Boga z nami dziękuję
wszystkim czcicielom błogosławionych Unitów oraz całej naszej Parafii.

Dziękuję Bogu za ks. Pawła i wszystkich kapłanów pochodzących z naszej parafii.
Dziękuję Bogu za moich bezpośrednich współpracowników
Państwa Radnych Parafialnych.

Serce umacnia się w wierze widząc tak wielu będących razem, tworzących taką wielką rodzinę Parafialną. dlatego jako Ojciec parafii w imieniu własnym i ks. Pawła przekazuję wszystkim wyrazy wdzięczności i miłości płynącej z serca, które spotkało Boga w służbie drugiemu człowiekowi.

Dzieląc się radością z wami wszystkimi składam życzenia owocnego i pełnego celebrowania tajemnicy Bożej obecności w naszych domach i sercach.
Życzymy zdrowia i cierpliwości i miłości w zadaniach codziennego życia.
Życzymy WIARY w Boga, który jest z nami.

Niech Jubileusz diecezji i 180 rocznica naszego kościoła parafialnego stanie się dla każdego osobistym dotknięciem Tajemnicy miłującego Boga, dającego przez WIARĘ światło dla życia i smak potęgi działania w ludziach.

Gorąco pragnę także w imieniu parafin podziękować Rodzinie Państwa Pawluczuków z Łęg i Marzannie z Cieleśnicy, którzy serce, czas i umiejętność poświęcili dla udekorowania naszego kościoła na święta – Niech Bóg im wynagrodzi.

Dla wszystkich PARAFIAN – GOŚCI I CZCICIELI MĘCZENNIKÓW PODLASKICH – niech ten czas będzie BŁOGOSŁAWIONY