Niech Miłość będzie bez obłudy – III dzień nowenny

Nasze spotkania z Błogosławionymi Męczennikami z Pratulina w kolejnym dniu nowenny skierowały nas na spojrzenie w kierunku źródła ich heroicznej postawy, która w męczeństwa dała dowód na wielką miłość, jaką nosili w swoim sercu do Boga i Kościoła. Pod przewodnictwem Ks. Jacka Wojdata snuliśmy refleksję nad wielką cnotą naszej wiary jaką w życiu odznaczali się Błogosławieni Męczennicy. W słowie podczas Eucharystii koncelebrowanej w gronie przybyłych kapłanów i wiernych z okolicznych miejscowości ks. kaznodzieja kierował nasze spojrzenie na miłość, która winna być bez obłudy. Wskazywał jak wygląda dziś miłość, która jest obłudna, do czego prowadzi i jakie są jej konsekwencje. W przykładzie zaś świętych ludzi podlaskiej ziemi, których czcimy w naszym sanktuarium ukazał miłość jaką Pratulińscy Unici okazali, gdy kochając swoje rodziny, będąc za nie odpowiedzialni, kochając swoje życie złożyli Bogu dowód prawdziwej – największej i czystej miłości z ofiary swojego życia. Zachęcił również wszystkich do tego, by ten obraz, który dzisiaj za cenę pozoru, łatwości i przyjemności jest zniekształcany był przez nas świadków ich wielkości i łaski Boga pielęgnowany i przekazywany na następne pokolenia.
Uczyniliśmy zatem to wołanie naszym pragnieniem, gdy w kolejnym dniu nowenny prosiliśmy o czynną, aktywną naszą miłość, by była bez obłudy w nas, naszych rodzinach, parafiach i Ojczyźnie.

Na zakończenie spotkania uczestnicy nowenny zatrzymali się nad treściami usłyszanymi w świątyni przy ciepłej herbatce i słodkim poczęstunku, który zgotowali nam mieszkańcy Bohukał.
Dziękujemy Wam, że przybyliście do naszego sanktuarium, że ufacie orędownictwu Błogosławionych z Pratulina, że ponosicie ten trud dziewięciodniowej nowenny.
Zapraszamy do kolejnego spotkania z naszymi Męczennikami w niedzielny wieczór w Sanktuarium Pratulińskim.
Wszystkich niemogących przybyć do Pratulina zachęcamy do włączenia Katolickiego Radia Podlasie (101,7fm) i łączności z nami.

Dzięki życzliwości Natalii możemy zobaczyć w galerii namiastkę tego, jak się modlimy i ile nas jest w Pratulinie każdego dnia.

Może Ci się również spodoba