Ogłoszenia parafialne 12.IV.2015

1. Dzisiejsza niedziela – Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele  tydzień miłosierdzia. Przy tej okazji chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy praktykują w codziennym życiu uczynki miłosierdzia zarówno co do duszy jak i ciała i składamy im serdeczne Bóg zapłać.

2. W imieniu Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej dziękujemy za datki złożone na dzisiejszą tacę. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa przeznaczamy je w całości na działania Caritas Diecezjalną.

3. Bezpośrednio po mszy o godz. 8.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I komunii świętej, zaś po godz. 12.00 katecheza dla rodziców i dzieci rocznicowych.

4. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

5. W środę o 18.00 nowenna do błogosławionych Męczenników – przedstawiajmy swoje sprawy ich orędownictwu oraz audycja o Sanktuarium w naszej diecezjalnej rozgłośni o godz. 21.40.

6. W środę o 17.00 do sali pod plebanią zapraszam na spotkanie gospodarzy uprawiających ziemię parafialną.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie z radą parafialną.

8. Zbliża się czas wizytacji kanonicznej parafii naszego dekanatu. W naszej wspólnocie parafialnej Ks. Biskup będzie gościł 8 maja. Proszę już dziś tak planować zajęcia, byśmy mogli całą rodziną parafialną przeżywać ważny dla nas czas. Program podamy w bliższym terminie.

9. Nasza diecezja intensywnie przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016r. w Polsce. Z tej racji organizowana jest pomoc finansowa dla młodzieży z krajów misyjnych, w których pracują księża naszej diecezji: Boliwii i Czadu. Akcja nosi nazwę „Poświęć Kilometr” i polega na rozprowadzaniu kilometrów – naklejek – za dobrowolną ofiarę. Odbędzie się ona w 3 Niedzielę Wielkanocną – tj w przyszłą niedzielę pod kościołem.  Zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło.

10. Aktualna prasa katolicka wyłożona na stoliku. Zachęcamy do lektury.

11. Z naszej wspólnoty Pan wezwał Mieczysławę Kozak. Pogrzeb naszej siostry odbędzie się 15.04. w środę o godz. 15.30. Polecajmy śp Mieczysławę oraz wszystkich zmarłych łasce Zmartwychwstałego Pana.