1 niedziela Adwentu /01.12.2019/

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który jest czasem refleksji nad przeżywaniem własnego życia i relacji z Bogiem.
2. W Adwencie zapraszamy:
– codziennie 6.30 Roraty /przynosimy lampiony/
– w niedzielę od 16.00 warsztaty adwentowe
– od 8 do 10 grudnia rekolekcje – prowadzi Ks. Wojciech Bazan
Umacniajmy się Bożą łaską w tym wyjątkowym czasie Kościoła. Zachęcamy do udziału w tej formie ćwiczeń duchowych i do spowiedzi w tym czasie.
3. Uroczyście pobłogosławiliśmy chleb na stół wigilijny. Prosimy, by każdy dom naszej wspólnoty przyjął ten dar jako znak jedności naszej parafii. Państwa Radnych prosimy o przekazanie go każdej rodzinie wraz z deklaracją ofiary jaką każda rodzina może przekazać w tym roku duszpasterskim na planowane prace termomodernizacyjne w parafii.
4. W najbliższy czwartek godzina święta z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do Mszy roratniej. Polecamy ten czas ofiarowany Panu Bogu.
5. W piątek i sobotę nabożeństwa wynagradzające po mszy roratniej. Zachęcamy do wynagrodzenia i spowiedzi.
6. Do chorych udamy się w czasie rekolekcji parafialnych.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynając rekolekcje po mszach świętych do puszek będziemy wspierać działalność Kościoła na Wschodzie.
8 Za tydzień o godz. 12.00 uroczyście pobłogosławimy i nałożymy dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej medaliki. Prosimy rodziców tych dzieci o zainteresowanie.
9. Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy do nabycia w różnych wielkościach i ofiarach. Dar pieniężny składany przy tej okazji stanowi wsparcie dla organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z rodzin najbiedniejszych.
10. Przed wyjściem zabierzmy czasopisma katolickie: Echo Katolickie i Tygodnik Niedziela – polecamy.
11. Za naszą Parafię o łaskę dobrego przeżycia czasu Adwentu i parafialnych rekolekcji oraz za Barbary i wszystkich solenizantów módlmy się przez przyczynę naszych błogosławionych
12. Módlmy się o radość nieba dla naszych zmarłych.

Może Ci się również spodoba