23 maj – poddaliśmy się opiece Maryi Pratulińskiej

W sobotni wieczór dane nam było stanąć po raz kolejny w tym świętym miejscu i zapatrzeć się i zasłuchać w świadectwo Męczeńskiego Podlasia. W miesiącu poświęconym szczególnie Matce Bożej mogliśmy stanąć przy Maryi dającej w wizerunku Pratulińskim Nadzieję i budującej Jedność z Bogiem.
Była to szkoła wiary, w której obraz świadectwa błogosławionych Męczenników z Pratulina kierował nasz wzrok na serca stale rozpalone miłością i nabożeństwem do Matki Bożej. Uciekając się do niej, pod jej opiekę w życiu codziennym, a zwłaszcza w obliczu śmierci męczeńskiej błogosławieni umacniali swoją wiarę przez wsparcie orędowniczki nieba. Naszą majową lekcję rozpoczęliśmy procesją od kościółka Martyrium do Kaplicy Męczenników Podlaskich w pochodzie wiary i jak nasi błogosławieni z różańcem w ręku oddawaliśmy swoje sprawy i intencje tej, która nigdy zawieść nie może, by przygotowując nasze serca na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, o którego w mocy Ducha Świętego wołaliśmy z nadzieją, aby wiara zagościła w naszych sercach , by nadzieja napełniała nasze dusze i miłość stawała się źródłem naszego życia. Przeżywając zaś Eucharystię pod przewodnictwem Proboszcza z Rokitna Ks. Zbigniewa Karwowskiego w koncelebrze przybyłych kapłanów modliliśmy się o dary jakie Duch Święty daje kościołowi. Krzepiące słowa usłyszeliśmy z ust Ks. Jacka Nazaruka ze Szpak, który ukazał nam ważną rolę i obecność w Kościele Matki Nadziei i Jedności, odnosząc się do przykładu wiary błogosławionych z Pratulina, którzy prze orędownictwo Maryi wydali piękne świadectwo życia. W modlitwie wstawienniczej po zakończonej, która rozpoczęła się po zakończonej Eucharystii zgromadzeni w świątyni czciciele Błogosławionych Męczenników wraz z kapłanami naszego dekanatu, przybyłymi pielgrzymami, słuchaczami Katolickiego Radia Podlasie oraz parafinami wsłuchaliśmy się w bicie Matczynego serca, którego rytm krzepił i umacniał ducha Męczeńskiego Podlasia.

Wyrażając ogromną wdzięczność za obecność na kolejnej lekcji jaką dali nam Błogosławieni Męczennicy w Pratulińskiej Szkole Wiary dziękujemy kapłanom: Ks. Stanisławowi Grabowieckiemu z Janowa Podlaskiego i jego współpracownikowi Ks. Michałowi Celejowi, Ks. Zbigniewowi Karwowskiemu z Rokitna, Ks. Jackowi Nazarukowi ze Szpak, Ks. Sławomirowi Gnyszce wikariuszowi z Konstantynowa Ks. Danielowi Sałasińskiemu oraz Ks. Piotrowi Zasuwikowi za wspólnotę kapłańską; Czcicielom z różnych stron naszej diecezji m.in. z Terespola, Radzynia Podlaskiego, Kocka, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa, Rokitna oraz oczywiście parafianom Pratulińskiej Świątyni – za żywe świadectwo wiernych czcicieli błogosławionych Męczenników Podlaskich. Słowo uznania kierujemy do niezawodnych Parafian Pratulińskich szczególnie z Zaczopek, którzy przygotowali liturgię i majowy poczęstunek dla przybyłych pielgrzymów.

Życząc, by Dobry Bóg każdemu udzielił tej łaski, o którą z wiarą przez przyczynę Wincentego Lewoniuka i 12 towarzyszy prosili zapraszamy na czerwcowe spotkanie w Pratulińskiej Szkole Wiary już 23.06. o godz. 18.30.


Może Ci się również spodoba