3 niedziela zwykła /22.01.2017/

1. Cieszymy się z obecności Skautów Europy hufca garwolińsko – pilawskiego, którzy od wczoraj modlą się u stóp Błogosławionych. Dziękujemy za ich świadectwo jak też i zespołom z Cieleśnicy i Derła, które reprezentowały naszą parafię na gminnym Kolędowaniu w Rokitnie. Bóg zapłać.
2. Dziś kończymy nowennowe przygotowanie. Serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie poszczególnych wiosek i dobrą organizację. W imieniu Rycerzy Niepokalanej, którzy dziś przygotowują liturgię i słodkości zapraszam na modlitwy od godz. 18.15.
3. Po każdej Eucharystii wychodząc z kościoła możemy wspomóc dziś budowę domu pielgrzyma przy naszym sanktuarium nabywając cegiełki o konkretnym nominale.
4. W imieniu Klubu Patriotycznego w Terespolu zapraszamy dziś o godz. 13.15 na spotkanie pod hasłem: „Islam a chrześcijaństwo: podstawowe różnice.” Wykład odbędzie się przy kościele Św. Trójcy w Terespolu.
5. Jutro Liturgiczne wspomnienie Męczeństwa Wincentego Lewoniuka i dwunastu Jego Towarzyszy. Rozpoczynamy w kościółku Martyrium o godz. 11.15. Piętnaście minut przed godz. 12.00 polecimy intencje w koronce przez przyczynę Błogosławionych a o 12.00 w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy modlić się będziemy za czcicieli Podlaskich Męczenników i we wszystkich intencjach polecanych w nowennie. Zapraszamy. Gościć także będziemy podczas naszych uroczystości przedstawicieli Telewizji Trwam i Radia Maryja, którzy przygotują relację z tego spotkania w naszym Sanktuarium.
6. 24 stycznia /wtorek/ na Mszy o godz. 16.00 modlić się będziemy przez przyczynę Męczenników za wszystkie grupy działające w naszej parafii. Po Eucharystii planujemy spotkanie noworoczne i kolędowanie ze wszystkimi wspólnotami w sali pod plebanią. Zapraszamy
7. W środę 25 stycznia kończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Wykorzystajmy ten czas na modlitwę i działanie w kierunku jedności w nas i z nami.
8. Za tydzień w niedzielę o godz. 7.30 modlitwa wypominkowa – /kartki z Łęg/, w kaplicy o godz. 10.00
9. Prasa katolicka: Echo Katolickie i Tygodnik Niedziela wyłożone są na stoliku- polecamy
10. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy imieniny Mariusza – na ręce pana Organisty wszystkim Mariuszom oraz solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, by przez przyczynę błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz orędownictwo Maryi, Bóg im błogosławił, obdarzał zdrowiem i swymi łaskami.
11. Polecajmy także zmarłych, którzy oczekują na miłosierdzie Boże, szczególnie modląc się za śp. Dionizym Kraciukiem z Woroblina, którego pochowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Może Ci się również spodoba