II niedziela po Bożym Narodzeniu /05.01.2020/

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pańskiego 2020 składamy podziękowania za wspólne spotkanie i przekazane sugestie oraz ofiary i deklaracje złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za otwartość, życzliwość oraz odwagę wypowiedzenia tego co boli w naszej wspólnocie parafialnej.
Ks. Dariuszowi, Ks. Pawłowi i wam parafianie składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego – św. Trzech Króli. Obowiązek w życiu wierzącego człowieka uczestniczenia we Mszy świętej porządek niedzielny, a ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje święte.
3. W święto Trzech Króli kościół błogosławi kredę i kadzidło, które zabieramy do domów i oznaczamy nimi mieszkania na znak naszej wiary.
4. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego, które kończy w kościele czas liturgiczny zwany Bożym Narodzeniem. Jest to II niedziela miesiąca i spotkanie dzieci z Bożym Słowem a także katecheza dla rodziców oraz dzieci pierwszokomunijnych o godz. 11.45 – przed Eucharystią.
5. W przyszłą niedzielę o 16.00 w sali pod plebanią spotkanie rady parafialnej na którym przedstawię rozliczenie finansowe parafii oraz plany gospodarcze i duszpasterskie na obecny rok.
6. Od 14 stycznia rozpoczniemy nasze spotkania nowennowe. Proszę o organizowanie się zgodnie z przyjętym zwyczajem.
7. Na konto parafii z dopiskiem termomodernizacja wpłynęły ofiary z Cieleśnicy 5 ofiar, jedna z Derła i Pratulina, dwie ofiary z Zaczopek, i dwie ofiary z Bohukał. Bóg zapłać.

Może Ci się również spodoba