II niedziela zwykła /15.01.2017/

1. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie rady ekonomicznej i duszpasterskiej. Dziękuję za obecność, cenne wskazówki oraz wspólnie ustalony plan prac duszpasterskich naszej parafii na rok 2017.
2. Dziś o godzinie 15.00 w Rokitnie rozpocznie się Kolędowanie 2017. Na to spotkanie zaprasza Wójt i GiK Rokitno.
3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do naszych Męczenników. Niech nie zabraknie nas na tej wyjątkowej modlitwie oraz życzliwych ludzi do przygotowania liturgii i poczęstunku.
W tym tygodniu prosimy o pomoc: poniedziałek – Derło, wtorek – Zaczopki, środa – Bohukały, czwartek – Łęgi, piątek – Pratulin, sobota – Koło Przyjaciół KRP, niedziela – Rycerze Niepokalanej.
4. Od środy do 25 stycznia przeżywać będziemy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Jest to dobry czas by przemyśleć naszą postawę względem drugiego człowieka i prosić przez modlitwę o to byśmy wszyscy stanowili jedno – bez zwad, złości i nienawiści.
5. 24 stycznia na Mszy o godz. 16.00 modlić się będziemy przez przyczynę Męczenników za wszystkie grupy działające w naszej parafii. Po Eucharystii planujemy spotkanie noworoczne i kolędowanie ze wszystkimi wspólnotami w sali pod plebanią.
6. Klub Patriotyczny w Terespolu zaprasza na spotkanie z panem profesorem Piotrem Jaroszyńskim, filozofem kultury, wykładowcą KUL i WSKSiM w Toruniu. Wykład odbędzie się 22.01.2016 r. o godz.13.15 w sali katechetycznej przy kościele Św. Trójcy w Terespolu. Temat spotkania to: „Islam a chrześcijaństwo: podstawowe różnice.”
7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych rozprowadzane będą cegiełki na budowę domu pielgrzyma przy naszym sanktuarium.
8. Prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
9. Solenizantami tego tygodnia są czcigodni seniorzy. Na ręce Na ręce wszystkich dziadków i babci składamy życzenia: niech łaska Boża umacnia w życiu, a błogosławieni Męczennicy wypraszają potrzebne dary: zdrowia, radości, siły i ciepła jaka płynie z serca ludzkiego.
10. Polecajmy także zmarłych, którzy oczekują na miłosierdzie Boże, a wraz z nimi śp. Jadwiga Grzesiuk z Łęg, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 wyprowadzenie z domu.

Może Ci się również spodoba