VII niedziela zwykła /23.02.2020/

1. Dziś Pratulińska Szkoła Wiary zapraszamy na 18.30 do modlitwy różańcowej i na Eucharystię o 19.00, by oddać cześć naszym Męczennikom i umacniać swoją wiarę.
2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Liturgia z obrzędem posypania głów popiołem o 11.00 i 18.00 w Kościele, a kaplicy o 16.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Przepisy postne: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku i środę popielcową. Obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Natomiast post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na przyjęciu w ciągu dnia tylko trzech posiłków bezmięsnych, z których jeden można spożyć do sytości a dwoma dla zaspokojenia głodu. Post ścisły zachowują wierni między 18 a 60 r. życia.
3. W środę popielcową o godz. 23.10 w TVP I Film o Męczennikach „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej”. Zachęcamy do oglądania.
4. Zachęcamy i zobowiązujemy członków żywego różańca do uczestnictwa w dniu 7 marca w Kongresie Różańcowym na który organizowany jest wyjazd z naszego dekanatu – zapisy w zakrystii
5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w każdy piątek o 17.00 Msza święta i Droga Krzyżowa a w niedzielę Gorzkie Żale – po Eucharystii o godz. 12.00
6. W wielkim poście zapraszamy chętnych do przygotowania śpiewów na Triduum Paschalne spotkanie – o godz. 18.00 w sali pod plebanią.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne spotkania warsztatowe, które odbywać się będą co niedziela od 16.00 w domu pielgrzyma. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych.
8. Na przyszłe remonty wpłynęły datki indywidualne Zaczopki, Pratulin i Bohukały. Dziękujemy.
9. Nowy numer Echa Katolickiego i Niedzieli znajduje się pod chórem. Polecamy.
10. W piątek zmarła Elżbieta Kułak z Cieleśnicy. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30.

Może Ci się również spodoba