Wierność w rzeczach małych – temat VII dnia nowenny

Zgromadzeni w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich na kolejnym dniu nowenny przez ich orędownictwo odkrywali prawdę wyrażoną w słowach Ewangelii św. Łukasza: kto w drobnej rzeczy jest wierny ten i w wielkiej będzie wierny.
Ks. Krzysztof Skwierczyński – Ojciec duchowny WSD Siedlce, który w asyście kapłanów przybyłych ze Szpak, Komarna, Marianowa, Klonownicy, Janowa Podlaskiego, i miejscowych duszpasterzy przewodniczył dzisiejszej nowennie. W słowie umacniającym nas do kroczenia śladami Pana – przez przykład błogosławionych z Pratulina wskazywał słuchaczom wielkość, która zaczyna się od najmniejszych, codziennych, zwykłych zadań i obowiązków człowieka. Mówił: Kto w drobnej rzeczy jest wierny – trzeba nam spojrzeć na nas samych, na nasze postawy, wynikające z życia zadania, na to że jestem chrześcijaninem one to mówią nam o tej wielkości naszego życia, świadectwa chrześcijaństwa, człowieczeństwa, bo kto kocha ten zawsze jest wierny, ale ten co nie potrafi kochać ten i wierny nie będzie – mówił kaznodzieja. I do tego obrazu winniśmy dorastać tak jak błogosławieni Męczennicy prze swoją codzienność. Jezus obiecuje wszystkim wielkość jeśli będziemy wierni w rzeczach małych czego mamy przykład w świadectwie męczeńskiego Podlasia.
Ubogaceni Słowem i łaską żywego Jezusa obecnego w Eucharystii zgromadzenie w świątyni ugięli kolana i w kolejnym dniu nowenny popłynęły dziękczynienia, przeproszenia i prośby przedstawione przez Kustosza w modlitwie wstawienniczej. Ks. Krzysztof zaś w modlitwie nowennowej prosił o łaskę wierności w tych codziennych, może małych ale jakże ważnych sprawach naszego życia, a ucałowanie relikwii męczenników stało się dla zgromadzonych znakiem zawierzenia ich orędownictwu.
Dziękujmy Ks. Krzysztofowi i alumnom oraz przybyłym kapłanom za obecność i posługę na kolejnym nowennowym spotkaniu. Bóg wielki zapłać za wszystkich czcicieli naszych błogosławionych, którzy z nami się modlili, a szczególnie za przybycie w większej grupie zorganizowanej wspólnocie z Rossosza i Szpak. Słowa podziękowania także dla Pratulina i wszystkich, którzy uświetnili swoją posługą w liturgii oraz przygotowanymi smakołykami spotkanie nowennowe.

Zdjęcia z wydarzenia przygotowała Natalia z Bohukał

Może Ci się również spodoba