Niedziela Miłosierdzia /28.04.2019/

1. Za wspólną modlitwę i przygotowanie PSW serdeczne Bóg zapłać.
2. Dziś niedziela Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas diecezjalnej, a przed kościołem zgodnie z decyzją biskupa siedleckiego możemy wesprzeć ofiarą rodzinę Bojarczuków z Dąbrowicy Dużej parafii Tuczna której dobytek uległ całkowitemu spaleniu.
3. Od poniedziałku młodzież będąca kandydatami do bierzmowania obowiązkowo przychodzi na 18.00, by uczestniczyć w nowennie przed bierzmowaniem.
4. Dzieci komunijne wraz z rodzicami spotykają się w tym tygodniu codziennie od wtorku na mszy o 18.00 i próbie liturgicznej – obecność obowiązkowa.
5. W środę rozpoczynamy MAJ. W kościele każdego dnia nabożeństwo do Matki Bożej tzw. majowe o godz. 17.45, w niedzielę zaś 15 minut przed godz. 12.00 Zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach i śpiewania majówek.
6. Poświęcenia pól od 16.00: w środę 1 maja Łęgi, czwartek 2 maja – Cieleśnica,
3 maja – Bohukały i Derło i w niedzielę 5 maja o 16.00 Woroblin i Zaczopki. Prosimy o przygotowanie procesji i przywóz księdza oraz kierujemy zaproszenie do wszystkich mieszkańców wiosek do wspólnotowego spotkania.
7. We czwartek 2 maja Święto flagi państwowej. Wywieszamy flagi państwowe przy naszych domach oraz zapraszamy od 17.00 na Godzinę Świętą.
8. W piątek 3 maja Uroczystość Królowej Polski – msze jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 17.45.
10. W najbliższą niedziele o godz. 10.00 w połączeniu z odpustem Św. Stanisława i procesją Eucharystyczną przeżywamy pierwszą komunię. W imieniu dzieci i rodziców proszę o modlitwę i zapraszam do wspólnego świętowania.
11. Zachęcamy małżeństwa i rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie w niedzielę 12.05. od 10.00.
12. ZAPOWIEDZI:
13. Na ręce Marków wszystkim świętującym solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy przez orędownictwo Męczenników o łaski.
14. W związku z planowanym naborem wniosków na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii: – kolektory słoneczne, – instalacje fotowoltaiczne, – piece na pellet, – pompy ciepła, Wójt Gminy Rokitno informuje o zapisach na to działanie w Urzędzie Gminy Rokitno – do 25 maja 2019 r.
15. Miłosiernemu Panu oddajemy naszych zmarłych.

Może Ci się również spodoba