Skupienie służby kościelnej diecezji siedleckiej

Po raz kolejny Pratulin stał się ważnym miejscem dla diecezji siedleckiej. Tym razem 25 kwietnia do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich przybyli pracownicy kościelni i służba kościelna, by uczestniczyć w szczególnej formie ich posługi Diecezjalnym Dniu Skupienia Pracowników Kościelnych.
W sanktuarium o godz. 10.30 tych, którzy przybyli powitał Ks. dr Leszek Borysiuk ukazując cel tego spotkania oraz nakreślając program dnia skupienia.
Następnie Kustosz Sanktuarium wygłosił prelekcję na temat: Unici Podlascy wzorem wiary i troski o kościół parafialny.
Na koniec zawierzając wszystkich pracowników kościoła Męczennikom Podlaskim odmówiono wspólnie modlitwę przez ich orędownictwo oraz ucałowano relikwie.
W dalszej części programu przybyli uczestnicy wzięli udział w spotkaniach z Ks. Leszkiem Borysiukiem i Panią Dorotą Pikula, gdzie w sposób praktyczny i zgodny z przepisami liturgicznymi otrzymali wskazania do pełniejszego i świadomego posługiwania we wspólnotach parafialnych.
Dzień skupienia zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, który w słowie skierowanym do zebranych opierając się o perykopę ewangeliczną ukazał sens i wartość podejmowanej służby i istotę takich spotkań, które mają nas uwrażliwić i otworzyć oczy na to co czynimy w naszej codzienności, ale często tego nie dostrzegamy, jak uczniowie idący do Emaus. 
Wszystkim uczestniczącym i organizatorom Dnia Skupienia
DZIĘKUJĘ za spotkanie i obecność.
Prezentowane zdjęcia wykonał Ks. Paweł Tomaszewski

Może Ci się również spodoba