Rozpoczęliśmy Nowennę I DZIEŃ

Sprawiedliwy z wiary żyć będzie – to hasło towarzyszące rozważaniu pierwszego dnia nowenny, której przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk.
Zebrani w wieczerniku Pratulińskim czciciele Błogosławionych Męczenników Podlaskich wraz z kapłanami rozważali słowa św. Pawła, który mówił:”Wiara rodzi się ze słuchania”. Chcieliśmy się zatem zasłuchać w głos Kościoła przez liturgię, której szczytem i źródłem wiary jest żywa obecność Jezusa w Eucharystii. Przygotowana przez mieszkańców Pratulina oraz ubogacana śpiewem Pana Organista wraz z parafialną scholą Martyres stała się źródłem pogłębiającym naszą wiarę. Pokrzepiającym słowem podzielił się w homilii Ks. Biskup Piotr, który wskazał, że Pratulin, to miejsce i ta świątynia przez wydarzenia heroicznego świadectwa Unitów stała się wyjątkowym zakątkiem naszej ziemi podlaskiej, a przez to jest dla nas, dla ludzi XXI w. ważnym punktem umacniania wiary w tajemnicy Kościoła, który tworzymy. Podkreślił, że Męczennicy z Pratulina nie tylko mówili, ale i pokazali co znaczy ich osobiste doświadczenie Boga czyli wiara Zachęcając zaś wszystkich modlących się przez orędownictwo Męczenników Pratulińskich wskazał na świadectwo jakie winniśmy w tej naszej wierze dać współczesnemu światu, by Ci, którzy potrzebują wzrostu w wierze, ci którym brakuje wiary, którzy się pogubili w życiu właśnie tu w Pratulinie mieli możliwość odnalezienia tej łaski jaka człowiekowi nadaje źródło życia w Bogu.
Darem, każdego dnia jest modlitwa zawierzenia. W pierwszym dniu nowenny prosiliśmy o pogłębienie wiary. Poprzez modlitwy nowennowe prowadzone przez Kustosza Sanktuarium prośbę o wiarę czynną, żywą i owocną skierował przez ręce Męczenników do Boga Ojca Ks. Biskup Piotr Sawczuk, by później biorąc w swe ręce relikwie Błogosławionych w darze świadectwa w ich orędownictwo nad nami przekazać do ucałowania Kapłanom, a następnie kapłani przekazując wszystkim zgromadzonym w Pratulińskiej Świątyni.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do Sanktuarium, którzy łączyli się za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie, mieszkańcom Pratulina, którzy przygotowali liturgię i poczęstunek po skończonych modlitwach, oraz drogim Kapłanom, bez których moc Jezusowej obecności nie byłaby tak czytelna.
I zapraszamy do kolejnego spotkania, które rozpoczynamy o godz. 18.00 koronką przez przyczynę Błogosławionych Męczenników Podlaskich – polecając wszystkie przesyłane i przywiezione intencje do Unitów Podlaskich.


Może Ci się również spodoba