„Św. Krzyś” w Pratulinie

23 kwietnia to dla pasjonatów motoryzacji Białej Podlaskiej i okolic dzień wspólnego spotkania, rozmów i prezentacji swoich maszyn i umiejętności, które często są niewłaściwie rozumiane i oceniane przez społeczeństwo. Od 8 lat pasjonaci motocykli pragną to zmienić organizując spotkania pod hasłem: Św. Krzyś.
W tym roku po uroczystym rozpoczęciu i wielu atrakcjach towarzyszących temu spotkaniu w Białej Podlaskiej motocykliści – według organizatorów ok.600 maszyn wyruszyli do Pratulina. Wjeżdżając na plac sanktuarium zostali poświęceni przez Kustosza i zaproszeni do spotkania z Męczennikami w Eucharystii oraz historii tego świętego miejsca.
W asyście duszpasterzy Ks. Pawła, Leszka i gościnnie zaproszonego Ks. kan. Sławomira Kapitana – Dziekana dekanatu łosickiego, modlili się u stóp błogosławionych Męczenników Podlaskich celebrując na ołtarzu polowym Eucharystię w intencji wszystkich motocyklistów i bezpiecznego sezonu.
Krzepiąc się Słowem Bożym, wskazówkami ukazanymi przez kaznodzieję oraz żywym Jezusem w komunii umocnili się w łasce bezpiecznego korzystania z dóbr i miłości Stwórcy.
Przejeżdżając zaś na plac przy plebanii zasiedli przy pieczonej kiełbasce do wspólnych spotkań i rozmów.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszego sanktuarium i którzy przygotowali to spotkanie.

Może Ci się również spodoba