V niedziela po Wielkanocy /24.04.2016/

1. Dziękujemy za wspólne spotkanie w PSW, za pomoc w organizacji rajdu motocyklowego Panu Ryszardowi i Andrzejowi, Pani Halinie za uporządkowanie kopca obrońców Ojczyzny. Bóg zapłać
2. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to:
zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych na Ukrainie,
spotkanie rady parafialnej po mszy o godz. 8.00
spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy o godz. 12.00
i o godz. 16.00 Eucharystia w intencji tegorocznych maturzystów i ich rodzin.
3. Jutro o 11.00 sadzimy 1050 drzew na 1050 rocznicę chrztu polski. Zapraszamy
4. We wtorek od godz. 9.00 planujemy prace przy parafii. Prosimy, by po 1 osobie przybyli panowie z Pratulina, Woroblina, Zaczopek, Kolonii, Łęg, Derła i Kolonii oraz po 2 z Cieleśnicy i Bohukał.
5. W sobotę po mszy wieczorowej spotkanie dzieci rocznicowych. Prosimy by, rodzice tych dzieci odebrały teksty mszalne do czytania na rocznicy komunii.
6. W sobotę również w imieniu wójta zapraszamy na integracyjne spotkanie z okazji Dnia strażaka, które rozpocznie się modlitwą w Sanktuarium o godz. 18.00
7. W tym tygodniu rozpoczynamy MAJ. W kościele każdego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17.45, w kaplicy o 17.00 w niedzielę zaś 15 minut przed godz. 8.00 Zachęcamy młodzież, dzieci wszystkich do licznego udziału. Prosimy także o zachowanie pięknej tradycji przystrajania i odnowienia krzyży i kapliczek przydrożnych.

8. Informujemy, że w najbliższą niedzielę w parafii przeżywamy drugorzędny odpust ku czci św. Stanisława Bpa i Męczennika. Suma pod przewodnictwem Ks. dra Piotra Pielaka o godz. 12.30. Z tej racji prosimy o zorganizowanie procesji eucharystycznej i liczny udział. O godz. 19.00 z racji odpustu w parafii ognisko – koszyczkowe mile widziane.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Łukasz Jan Żeleźnicki kawaler z Cieleśnicy parafii tutejszej i Marta Kubica panna zamieszkała w Długosiodle parafii św. Rocha zapowiedź druga
Ewelina Bondaruk panna z Woroblina parafii tutejszej i Adam – Andrzej Osiak kawaler z Poznania par. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu.
10. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła.
11. Katolickie Echo oraz tygodnik Niedziela to czasopisma katolickie, które polecamy do czytania
12. Wszystkim Markom, Jurkom i czcigodnym jubilatom i solenizantom życzymy świętości życia przez orędownictwo błogosławionych Męczenników Podlaskich.
13. Mocy Zmartwychwstałego oddajemy naszych zmarłych pamiętając o modlitwie za nich do miłosierdzia Bożego.

Może Ci się również spodoba