Warsztaty w Pratulinie cz II

W niedzielne popołudnia w Domu Pielgrzyma w Pratulinie spotykają się ci, którzy chcą inaczej niż wszyscy wykorzystać czas wielkiego postu. Dzieci, młodzi i dorośli uczestniczą – choć w niewielkiej grupie – w formacji serca poprzez spotkania warsztatowe.
Rozpoczyna je krótka modlitwa i wprowadzenie w treści, które będą odkrywane. Tym razem była to droga życia człowieka – uczestnicy przypomnieli sobie stacje drogi krzyżowej i znaczenie nabożeństw jakie w wielkim poście mają nam uświadomić prawdy wiary chrześcijańskiej. Taka krótka katecheza i modlitwa pozwoliła uczestniczącym głębiej zrozumieć sens rozważania tajemnic naszej wiary i przedstawić poznawane treści w formie obrazu. Wszyscy uczestnicy przygotowywali zatem podczas warsztatów ich osobistą interpretację stacji drogi krzyżowej, która najbardziej zapadła im w sercu.  Na spotkaniu nie zabrakło także tradycyjnej wspólnoty stołu czyli słodkiego poczęstunku, tym razem z miłym upominkiem dla Pań, przekazanym przez Dyrektora Domu. 
Modlitwa dziękczynienia – której już po raz kolejny naukę podjęli uczestnicy w kaplicy domu pielgrzyma zakończyła warsztatowe spotkanie.
Wszystkim uczestniczącym dziękujemy i zapraszamy za tydzień. Panu Robertowi z Pratulina dziękujemy za kilka fotek, które prezentujemy poniżej.

Może Ci się również spodoba