Prośby i intencje

W sanktuarium wszystkie przesłane i złożone intencje oraz prośby polecamy Bogu przez orędownictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich w każdą środę 10 minut przed wieczorną Eucharystią, w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 15.00 przez koronkę za przyczyną błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz każdego 23 dnia miesiąca w Pratulińskiej Szkole Wiary, która rozpoczyna się o godz. 18.30.
Zarówno w III niedzielę miesiąca jak i 23 dnia miesiąca możemy włączyć się w wyjątkowe spotkanie Czcicieli Męczenników Podlaskich przybywając do naszego Sanktuarium.
Każda III niedziela miesiąca to szczególne pochylenie się nad modlitwą i rozwijanie ducha modlitwy przez świadectwo i orędownictwo Męczenników Podlaskich zaś 23 dzień miesiąca to praca nad  odbudowywaniem, umacnianiem i wzrostem swojej wiary w ramach comiesięcznych spotkań Pratulińskiej Szkoły Wiary.

Spotkania te dają okazję do sięgnięcia do głębi bogactwa wypływającego z codziennego życia podlaskiego ludu, który po śmierć nie wyrzekł się tego co święte. 

Zachęcamy do włączenia się w te formy odkrywania dziedzictwa naszych Ojców w wierze. W programie tych spotkań zawsze towarzyszy nam katecheza, modlitwa różańcowa, Eucharystia, koronka przez przyczynę Błogosławionych Męczenników Podlaskich, zawierzenie swych spraw i intencji przesłanych do naszego sanktuarium, poznanie historii wydarzeń chrześcijańskiego podlasia pisanego krwią swych synów oraz okazja do spowiedzi, rozmowy z kapłanem oraz osobistej kontemplacji w ciszy tego miejsca.

Wiara we wstawiennictwo świętych, gorąca prośba i wspólna modlitwa wyrażona w słowach:”gdzie dwaj lub trzej są zebrani w imię moje tam Jestem pośród nich” (Mt 18, 20) wyjednały niejednokrotnie Boże miłosierdzie (zobacz cuda i łaski) dla tych, którzy z ufnością oddali swoje sprawy orędownictwu Podlaskich Męczenników.
Zachęcamy do  powierzania swych radości i smutków, problemów i rozterek wstawiennictwu błogosławionego Wincentego Lewoniuka i towarzyszy i łączenia się z Sanktuarium 23 dnia każdego miesiąca o godz. 19.00 przez Katolickie Radio Podlasie /internetowo, bądź na 101,7 fm /w ramach diecezji siedleckiej/.
Wszystkie grupy pielgrzymkowe przybywające do naszego sanktuarium jak i indywidualni pielgrzymi nawiedzający Męczenników Podlaskich w Pratulinie mają możliwość pozostawienia swoich intencji składając je przy relikwiach z wiarą w orędownictwo przed Bogiem.

Uczestnicy Pratulińskiej Szkoły Wiary i cyklicznych spotkań przy grobie męczenników każdej III niedzieli miesiąca wszystkie intencje przemadlają w koronce przez przyczynę błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz w Eucharystii sprawowanej w polecanych przez czcicieli i pielgrzymów prośbach.

Intencje możecie  Państwo złożyć także za pośrednictwem poniższego formularza. Będą one przedstawiane podczas najbliższego spotkania w ramach Pratulińskiej Szkoły Wiary.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Intencja

Składamy podziękowania i staropolskie „Bóg zapłać” za wspólnotę przybywających na modlitwy i wszystkich łączących się za pośrednictwem mediów katolickich.
Za wszystkie formy wsparcia naszego sanktuarium dziękujemy polecając się waszej pamięci.

Ofiary na rozbudowę i funkcjonowanie Sanktuarium można przesyłać na poniższe konto:

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników podlaskich w Pratulinie

Nr konta: 19 8037 0008 0420 0895 2000 0020