Cuda i łaski za przyczyną Błogosławionych.

Pratulin jest miejscem świętym, gdzie znajdują się relikwie Błogosławionych Męczenników, a ziemia jest przesiąknięta krwią i potem Unitów Podlaskich.sargofag

Przybywają tu liczni pielgrzymi, by wielbić  Boga za tak wielkich świadków wiary i prosić Go przez Ich wstawiennictwo o łaskę: wiary, zdrowia, potomstwa, wyzwolenia z różnych nałogów.

W marcu  1991 r. zachorował ks. Romuald pochodzący z parafii Pratulin. Na szyi pojawił się guz, który szybko się powiększał. Lekarze uznali, że trzeba go usunąć zabiegiem chirurgicznym. Ks. wyraził zgodę na operację, ale od samego początku prosił Boga o łaskę zdrowia przez przyczynę Męczenników Podlaskich. Kiedy zbliżył się dzień operacji okazało się, że narośl całkowicie ustąpiła.

W 1998 r. pani Helena ciężko zachorowała. Bardzo cierpiała i nie mogła chodzić, z trudem poruszała się nawet o lasce. Przypomniała sobie, że ma ziemię z grobu Męczenników, którą ucałowała kilkanaście razy, następnie położyła ją na nogę i gorąco zaczęła się modlić o łaskę zdrowia. Kiedy rano wstała była zupełnie zdrowa.

W 1995 r. u Pawła zdiagnozowano „prymitywnego guza centralnego układu nerwowego”. Kiedy po długim i wyczerpującym leczeniu lekarze rozłożyli ręce nie dając więcej niż pół roku życia, matka udała się do maleńkiego Sanktuarium w Pratulinie gdzie gorąco prosiła Boga za przyczyną Błogosławionych Męczenników o łaskę zdrowia dla jej synka. Po trzech dniach Paweł zaczął wracać do zdrowia. Dziś jest zdrowym studentem, cieszącym się życiem, w pełni sprawnym.

Na sarkofagu w którym są relikwie Błogosławionych Męczenników znajduje  się zdjęcie małego Jasia, który w sposób cudowny przyszedł na świat przez Ich wstawiennictwo.  Młody biznesmen często przyjeżdża do Pratulina, bo jak stwierdził tu w Pratulinie człowiek inaczej patrzy na świat, tu nabiera się sił na kolejne dni zmagania się z codziennością. Od tych prostych i świętych Unitów człowiek uczy się żyć.

Jeśli doznałeś jakiejś Bożej pomocy, łaski, cudu za przyczyną Bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy, podziel się swoją radością i napisz do nas:

Sanktuarium Bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie
Pratulin 19
21-504 Rokitno

lub uczyń to przez poniższy formularz: