Bractwo Strażnicy Kościoła

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda w dniu 12 października 2020 roku wydał dekret o powołaniu BRACTWA STRAŻNIKÓW KOŚCIOŁA oraz zatwierdził jego Statut.

Bractwo powstaje dla mężczyzn pragnących kształtować swoją wiarę, przywiązanie do kościoła oraz jego obronę a także obronę wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie na wzór bł. Wincentego Lewoniuka i Dwunastu jego Towarzyszy, Męczenników Pratulińskich.

„Bractwo jest wspólnotą apostolsko-modlitewną, mającą charakter stowarzyszenia publicznego, zrzeszającą mężczyzn troszczących się o własne zbawienie oraz zbawienie członków swoich rodzin.”

„Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony, pełnoletni mężczyzna wyznania katolickiego dla którego wiara w Boga potwierdzana życiem jest wartością nadrzędną”

Zapraszamy mężczyzn z naszej Parafii do zapoznania się z założeniami Bractwa, rozważenia przystąpienia do bractwa i po przemodleniu decyzji o poinformowanie  Ks. Proboszcza o swojej  decyzji.

Dokumenty Bractwa są do pobrania (zapoznania się) w zkładce statut Bractwa, bądź na stronie Diecezji Siedleckiej w komunikacie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, oraz w naszej Kancelarii Parafialnej u Ks. Proboszcza.